Balint Hajagos și The Brewery, o pânză albă pentru fotografiat: Pur și simplu ne-am uitat după clădiri interesante și am bătut la uși

Balint Hajagos și The Brewery, o pânză albă pentru fotografiat: Pur și simplu ne-am uitat după clădiri interesante și am bătut la uși

Cu Balint Hajagos am vorbit despre fotografie, artă și publicitate aici. Acum vorbim despre The Brewery, locul pe care l-a gandit și lansat de curând, pe care fotografii îl pot închiria pentru proiectele lor.

”Nu sunt un fotograf aici, sunt doar o gazdă. Fotografii sunt clienții noștri acum și vreau doar să îi ajut să aibă o experiență perfectă”, spune el.

De altfel, chiar așa a început povestea locului: Balint își căuta un studio de închiriat, așa cum obișnuise să aibă în Moscova, pentru diferite proiecte. Negăsind nici unul, s-a hotărât să-l facă el. 

 

Este un studio foto de închiriat. Dar poate fi și altceva, perfect pentru evenimente mici, workshopuri sau traininguri.

Când locuiam în Moscova, obișnuiam să închiriez astfel de studio-uri pentru a fotografia diferite proiecte.

Când m-am întors în București și am hotărât să mă concentrez pe fotografie, mi-am dat seama că aici nu prea sunt locuri de acest gen: ușor de folosit, accesibile, cu tavan înalt și ferestre largi.

Așa că am vrut să mi-l fac pe al meu. Apoi, mi-am dat seama că ar fi bine să îl fac pentru toată lumea.

Aboneaza-te pentru a avea acces la acest articol
Aboneaza-te la newsletterul IQads cu cele mai importante articole despre comunicare, marketing si alte domenii creative:
Info

Branduri

Subiecte

Sectiune



Branded


Related