PRIME România lansează ediția cu numărul 18 a revistei PR Forward, intitulată „Leave Your Mark”, dedicată ideii că fiecare persoană își lasă amprenta în viața altor oameni sau în domeniul în care activează. Evenimentul de lansare va avea loc pe data de 26 martie, începând cu ora 16:00, la BT Stup, Calea Șerban Vodă 206.
În paginile acesteia, cititorii vor descoperi interviuri exclusive cu voci puternice care și-au lăsat amprenta în domeniul Comunicării: Alexandra Miho - PR Manager, Media Partnerships in Music Industry & Publicist; Marius Pancu - jurnalist de renume, prezentator al jurnalului Observatorul de Noapte din cadrul Antenei 1; Loredana Samoilă - PR Specialist și Manager, cu o experiență vastă în Comunicare Corporativă; Cristina Căriga (Criss) - profesionistă în domeniul Marketingului Digital și Managementului de Proiecte, dar și creatoare de conținut. De asemenea, Amy Claire (streamer, creatoare de conținut bazat în principal pe gaming și lifestyle) și Mara Calli (creatoare de conținut pe zona de fashion, lifestyle și storytelling pe TikTok și Instagram), ne-au împărtășit din cunoștințele și experiențele dobândite ca persoane publice din generația tânără.
Pe lângă aceste dialoguri captivante, revista prezintă și insights despre campanii de referință, care arată amprenta bine conturată lăsată în domeniul Comunicării:
- Salvați Copiii România & Golin: „Let’s Play Fair!”, o inițiativă care aduce în centrul atenției interzicerea folosirii vedetelor în reclamele pentru jocurile de noroc, insightul fiind acela că dacă persoanele publice pot influența comportamente, atunci absența lor poate transmite un mesaj la fel de puternic.
- Vaseline Verified, o campanie apărută din simpla curiozitate a brandului de a afla cum folosesc oamenii produsele lor. Aceasta a fost îndreptată către utilizatorii de Social Media, cu scopul de a trage un semnal de alarmă asupra diferitelor trucuri virale, folositoare sau nu, cu Vaseline apărute în mediul online.
PR Forward #18: Leave Your Mark este mai mult decât un alt număr al revistei. Este o ediție aniversară specială care ne va face sa ne gândim la modul în care ne lăsăm amprenta în jurul nostru, prin felul în care interacționăm cu oameni și prin ideile unice din domeniul în care activăm. În cazul nostru, vorbim despre domeniul Comunicării, care este într-o continuă schimbare datorită persoanelor care au curajul să se exprime și să fie diferiți.
Mișcarea este susținută și de speakerii care vor fi alături de noi la eveniment. Loredana Samoilă ne va împărtăși insights despre parcursul său în domeniul Comunicării și despre modul în care a reușit să își lase amprenta în această industrie. Cristina Căriga ne va vorbi despre autenticitate, despre cum îți poți găsi vocea chiar și atunci când ești la început și despre felul în care ideile bine construite pot influența comunități întregi. Alături de ele, Alexandra Miho ne va oferi o nouă perspectivă asupra creativității și a modului în care, dacă ai o inițiativă personală, aceasta poate genera schimbare și poate lăsa o amprentă reală în industrie.
Revista este disponibilă atât în format fizic, cât și în format digital.
PRIME România este singura asociație de Relații Publice și Comunicare dedicată studenților, oferind o platformă de învățare și dezvoltare prin proiecte, evenimente și publicații de specialitate.
Sponsori: Web2Print, Digitalee, BT Stup, Untold, Fundația Friends for Friends, Aqua Carpatica, KitKat, Caii de la Letea, Ruvix, Origo Coffee, Sacoșe-Bumbac, Chocoland, Decor Diafan, Claren Candles, GiftArt, On Leaf, Litera, Crazy Daisy, Harmeia, Arta Tradiției, Atelaria, Librartis, Dynamic Print, Pauza de dulce, MyStiki.
Parteneri media: SocialPedia, Zile și Nopți, PRwave, EventsMax, IQads, Weekends in Bucharest, SocialWeb.
























