Creatie
[Noii publicitari] Andreea Bădin (Smite): Cel mai neplăcut este când realizezi că strategia unei campanii nu este corect aleasă și nu poți interveni să schimbi pașii
[De ce boicot?] Raluca Feher: Trebuie făcuți să înțeleagă că nu mai putem accepta ca ei să se joace cu mințile familiilor noastre, așteptând ca instituțiile să-și facă treaba
[De ce boicot?] Ana-Maria Caia: Companiile sunt apolitice, dar aici nu vorbim de politică, ci de minciună și gunoi informațional periculos
[Noii publicitari] Teodora Călin (WebDigital): Publicitatea mi s-a părut, la început, un domeniu complex și destul de derutant
[Noii publicitari] Ioana Cozma si Iulia Damaroiu de la Graffiti BBDO s-au luat si la bine, si la brief
[De ce boicot?] Iulian Preda: De-a lungul timpului cei care au detinut sau au vrut sa preia puterea au folosit religia, istoria, arta si presa ca mijloc de propaganda. Practic traim in fake news
[De ce boicot?] Ruxandra Predescu: Companiile fac politică, vor, nu vor. Cine spune altceva e naiv sau ipocrit
[De ce boicot?] Oana Dobre-Dimofte: Nu mai sunt institutii de presa, sunt doar niste canale prin care curge otrava sub forma de minciuni, dezinformare, manipulare si agresiune




















![[În numele publicului] Ema Prisca: Nu plătim taxele la stat, epilăm Carpații de păduri, dăm copiilor sa bea tone de zahăr, poluăm două județe și ascundem toate astea după un progrămel social de 30.000 de euro](https://media.iqads.ro/2018/03/ema-prisca-cover-410.jpg)










